See kirjatükk on sügavalt isiklik, aga olen veendunud, et vaid oma kogemuste edasi andmise kaudu, me õpetame ka teistele olema julged ja võtma vastu otsuseid, mis viivad neid parema ning täiust pakkuva elu poole.

Ma olin maikuu alguses veidi puseriti eluga ja taotlesin meditatiivses seisundis olles muutust. Nädal hiljem positas mu facebooki sõber Pille Tali, et pakub vabastavat hingamist soojas vees. Kuna pean ennast väga emotsionaalseks inimeseks, siis teadsin, et see on minu jaoks ja teadsin ka, et see kogemus saab olema omamoodi intiimne – teise inimese ehk siis juhendaja ees kiskuda välja oma hingehaavad tuua nendesse valgust. Tihti jääb meil puudu julgusest, et astuda see samm enda minevikust vabastamise teel.

Vabastav hingamine soojas vees, seanss kestis kolm ja pool tundi. Tavapärasest pikem ja põhjalikum, kus sai ümber muuta oma mõttemustreid ja anda vabaks kõik see, mis enam kõrgemaid hüvesid meie elus ei teeni ning, mis meid edasi ei aita.

Pille Tali ise õppis vabastavat hingamist maailmakuulsate õpetajate Sonda Ray ja Markus Ray käe all. Nad olid ka nüüd juulikuus Eestis, pakkudes soovijatele ühendatust imede teadvusega. Mis on imede teadvus? Imede teadvusesse oleme ühendatud siis, kui oleme puhtas loovas kanalis ega mõtle ega muretse igapäeva-tavaeluprobleemide pärast. Me oleme nagu üks suur soovikaev – ainult soovi ja juba realiseerub! Vabastava hingamise kaudu, on sellist soovikaevu ruumi kerge endale tekitada.

Laps on terve ja tugev, kui ta sündides nutma hakkab, sest just siis võtab ta oma esimese sõõmu õhku. Elu jooksul erinevaid kogemusi üle elades kahaneb meie soovikaevu kanal, kui me just ise seda teadlikult meditatsiooni, hingamise või jooga kaudu avama ei hakka. Tihti on meie hingamine pinnapealne ega anna meile piisaval hulgal eluenergiat, mida vajame toimimiseks.

Lapse esimene kokkupuude õhuga on ehmatav, samamoodi on hirmutav tagasi minna oma sünnihetke, emaüsasse, nii nagu vabastava hingamisega teha saab – minna tagasi oma selle elu algusesse. Vaimsed õpetajad on öelnud, et see elu on kõigest mäng või humoorikas etendus, kus meie valisime rolli ja enda etenduse kaasosalised. Kõik on varasemalt planeeritud, et me saaksime hingena areneda ja terveneda veelgi puhtamaks ja algolemusele sarnasemaks.

Kuna ma nii väga ootasin seda seanssi, olin valmistatud ette väga positiivsel moel. Hakkasime rääkima minu elu kõige dramaatilisematest sündmustest, valusatest hetkedest tuues nendesse valgust, lastes kurbi ja raskeid mõtteid vabaks, lastes sündmusi ja inimesi enda elust vabaks. Esimene osa toimus kahekesi lihtsalt kõneldes, teine osa toimus vees. Vees oli oma keha kergem tunnetada ja ka emaüsas olemine tuli selgelt meelde. Vabastatud said sellised tunded, mida minu ema tundis mind oodates ja millise energia mina kui armastuse allikas peale korjasin.  Tagasiminek sellesse hetke ei olnud hirmutav, sest juhendaja Pille Tali oskas pakkuda emalikku hoolitust ja graatsia, mis temast õhkus, paigutas kõik kõhklused tahaplaanile. Teadsin ja tundsin, et on turvaline ennast avada.

Miks minna vabastavale hingamisele? Sellepärast, et seal saad Sa tõelise kontakti sellega, kes Sa oled või millest Sa enda puhul loobuda tahaksid. Mis on see lugu, mida Sa endale iga päev räägid, aga mis tegelikult ei teeni Sind enam. Videoblogija Marlen Annabel Kurbi räägib ühes oma videos sellest, kuidas me teadlikult peaksime jälgima, mis lugu me enda kohta päevast päeva räägime. See, millest mõtleme ja mida välja räägime, sellest kujunebki ju meie reaalsus. Kui me mõtleme negatiivselt, kui meil on palju allasurutud tundeid, siis tihti elu ei saa pakkuda meile õnnelikke hetki. Vaja on minna sinna negatiivsesse tundesse sisse, võtta ta vastu sellisena nagu ta on ja lasta vabaks. Kas oled kunagi mõelnud, et see kurbus või pettumus või viha või raev, mis elab Su sees, vajab Su tähelepanu mitte kõrvale heitmist. “Tere kurbus! Palun, astu ligi. Võta istet. Räägi, mis mureks.” Ja kurbus kõneleb. Kõneleb sellest, kus ta pärit on ja kust ta alguse sai. Umbes nii kõnelesime me jooga ja vabastava hingamise õpetaja Pille Taliga, kes aitas mul endas hoitud madalasageduslikud mõtte-ja tundevormid uutesse struktuuridesse tõsta.

Igaüks, kes ennast tõeliselt armastab ja tõeliselt väärtustab, lubab endale enda puhastamist. See ei ole häbiasi, minna õppinud vaimset praktikat viljelevale õpetajale rääkima oma muredest ja koormatest, loost, mida me enam ei jaksa kanda. Seda ma vees olles tundsingi, kuidas üks üüratult suur seljakott sai vabaks lastud mu selja tagant. Mu kõige suurem avastus sellest seansist oli see, et ma iial ei oleks uskunud kuivõrd palju me inimestena, hingedena tegelikult teineteist mõjutame, kuivõrd seoses me teineteisega oleme, kuidas ühe õnn tingib ka teise õnnetunde jne.

Vabastav hingamine on kohtumine iseenda looga ja absoluutselt on seal lubatud igasugused tunded, pisarad ja nutt. Kõik, mis kinni võib vabaks lasta. On ka teisi vabastavaid tehnikaid, näiteks vabastav tantsimine, laulmine. Kõik, mis teeb Sind vabaks ja annab Sulle tiivad lendamiseks, toob Sind tagasi Su enda juurde. Enda, keda Sa otsinud oled või otsima hakkad, kui oled pikalt eksinud olnud.

Mina soovitan, ära karda enda paljastust. Ära karda seda, mida teised Sinust arvavad, sest nii kaua kuni Sina arvad ja kahtlustad, et nad mõtlevad midagi negatiivset, lood Sa igapäev oma kahtlusega ka nende mõtetesse negatiivset ja ühtäkki võidki avastada, et teised teevad Sinu kohta mõne negatiivse kommentaari. Ela ja lase elada, nagu vanasti öeldi. Soovi kõigile head ja soovi, et neil oleks siin maailmas mugav ja kerge kulgeda, sest see, mida Sa viskad soovikaevu teistele, see tuleb ka tagasi Sulle endale.