Vabastav hingamine

“Vabastav hingamine on tänapäeva inimese jooga” Maha Avatar Babaji, India pühak.

Vabastav hingamine on teadlikult ühendatud sügav hingamine, mille kaudu siseneb kehasse suures koguses eluenergiat ehk praanat. See on lihtne protsess, mille läbi suureneb füüsililine ja vaimne energiatase. See omakorda loob nii rakkudes, kui emotsionaalses ja mentaalses kehas loomuliku tervenduse. Vabastav hingamine on kiireim viis vabastada ennast teadlikest ja alateadlikest negatiivsetest mõtetest ja mälestustest ning nendega seotud allasurutud tunnetest, mis pärsivad sinu elu. Alateadlikult hoitud pinged ja blokeeringud teadvustuvad ja vabanevad. Vabastava hingamise protsessi käigus neutraliseeritakse minevikutraumad ja muudetakse negatiivsed mõttemustrid. Süveneb õnnetunne ja meelerahu, inimene väestub.

Vabastav hingamine on:

 • Tervendav
 • Vaimne ja mentaalne puhastumisprotsess
 • Katalüsaator eneseteadlikkuse suurenemiseks ja muutuseks selle suunas
 • Puhastumine alateadlikest blokeeringutest, mis seisavad õnnetunde ees
 • Tee, milles võtad 100% vastutust oma elu eest
 • Ühendus Jumaliku energiaga
 • Kiireim moodus transformeerida oma elu
 • Vabastab negatiivsetest mõtetest ja mälestustest
 • Tõstab vibratsiooni (energiataset)
 • Aktiveerib intuitsiooni ja otseühenduse teadmiste kanaldamiseks allikast

Vabastava hingamise mõju füüsilisel tasandil:

 • Vabastav hingamine aitab hingata täiel määral ja vabalt
 • Vabastav hingamine muudab vere aluselisemaks, mis on hea tervise näitaja
 • Noorendab rakkusid ja nahka
 • Hapnikutase veres tõuseb
 • Loob kasumlikke ajulaineid (harmoniseerivaid)

Vabastava hingamise õpetajaks on Pille Tali pühitsetud selle ala teerajaja, Sondra Ray, poolt. Sondra ja tema abikaasa Markus Ray on vabastava hingamise protsessi täiendanud, andes sellele nimetuse Liberation Breathing. Hingamis-seansi lõppu on kaasatud Jumalaema palved ja mantra, mille läbi vabastava hingamise kogemus on veelgi turvalisem, vaimsem ning tõhusam.

Individuaalprotsess algab vestlusega, et välja selgitada minevikutraumad ja peremustrid ning käesolevad väljakutsed elus, eesmärgiga avada tervendamist vajavad teemad.

Hingamisprotsess toimub selili matil, protsessi viib sisse püsiv, pausideta, teadlik hingamine, suu kaudu. Sissehingamine on sügav, hingatakse rindkeresse, avatud suuga, täites kopsud täielikult õhuga. Väljahingamine on vaba ja lõdvestunud. Sisse ja välja hingamise vahel pause ei ole. Protsessi sisse minek võtab aega 5-15 minutit. Mõnda aega hingates tunned kehas surinat, mida tekitab eluenergia vool kehasse. Protsessi käigus võid kogeda erinevaid emotsioone, näha pilte, teadvustada mõtteid ja mõttemustreid, mis tulevad ülesse alateadvusest. Kõik, mis sinu jaoks pinnale tuleb on puhastumine ja tervenemine, milles sa oled toetatud ja läbi juhatatud. Aktiivne hingamisprotsess kestab umbes 45-60 minutit. Protsess lõpeb tervendavate palvetega ning protsessist välja tulemise ajal luuakse ühendus kõiksusega mantrate abil.

Eriti sügavalt on võimalus endasse lõdvestuda hingates soojas vees. Soe vesi on kui ema üsa, milles viibimise kogemus on igaühe rakumälus olemas. Viies end tagasi eluperioodi enne rääkima õppimist ning lõdvestades sellest perioodist sisse jäänud pinged ning harutades lahti sügavad baasuskumuste mustrid, muutub käesolev elu voolavamaks ja lõdvestunumaks.

Individuaalseansi tasu 100 eur (2,5 h) Küsi ka ONLINE seanssi!

Individuaalseanss hingates soojas vannivees 120 eur (3 h)

10 hingamise seanssi, siis on ühe seansi tasu 85 eur, kokku 850 eur.

Regulaarselt pakun ka võimalust hingata grupienergia toetusel.

Grupihingamised:

Grupihingamised toimuvad reedeti kell 18 – 20.30. Tasakaalupanus on 35 eur/kord.

Viimsis, Elujõusaalis, Kaluri tee 5.

Vajalik on eelnev registreerimine e-maili teel: pilletali@gmail.com

Kliiniline psühholoog Dr Eve Jones on oma pika karjääri jooksul tutvustanud vabastava hingamise praktikaid ka tervishoiu töötajatele. Dr Jones on asjatundja nii neurofarmakoloogia, endokrinoloogia, füsioloogia kui bioloogia valdkonnas ja tema laialdane teadmistepagas aitab avada hingamispraktika mõju teaduslikku külge. Mõned väljavõtted tema raamatust An Introduction to Rebirthing for Health Proffessionals, mida tsiteerib Sondra Ray oma raamatus Vabastav hingamine.
„Vitaalsus ehk hea tervis on seotud sellega kui kiiresti suudab keha energiat muundada anabolismi ja katabolismi protsessides. Mida kiiremini me suudame taastada või väljavahetada kehas olevat vana materjali, seda tervemad me oleme. Mida kiiremini me väljutame keha protsesside ja kudede lagunemise jääkaineid, seda lihtsam on kehal hoida ennast heas töökorras… Hüpoteetiliselt on võimalik vältida haigestumist ja viivitada vananemisprotsesse või neid ümberpöörata, kui me pakume oma kehale piisavalt puhast, saastevaba ehitusmaterjali ja tõstame jääkainete väljutamise efektiivsust.”
„On oluline teadvustada, et hingamine mängib väga tähtsat rolli keha jääkainetest vabastamises. Võib olla üllatab see teid, et ainult 10 % keha jääkainetest vabaneb tualetis käies (3% rooja ja 7% uriiniga), naha kaudu vabaneb 20% ja ülejäänud 70 % jääkainetest vabanevad läbi meie hingamistegevuse. Ma ei eita kiudaineterohke menüü, puhta vee, ega treeningu käigus higistamise olulisust, ma lihtsalt soovin tuua tähelepanu sellele kui suurt tööd teeb meie heaks meie hingamisaparaat. Kindlasti on väga oluline hingata täiel rinnal ja vabalt värsket puhast õhku.”
„Selline hingamise rütm (nagu me oma seansil kasutame – M.M.) ei tekita hüperventilatsiooni. See on lihtsalt selline hingamise muster, mille käigus inimene hingab kogu aeg, mitte lihtsalt hingetõmmete kaupa. Kuna see avab varem kasutamata olnud kopsuosad, siis võib seda nimetada ka superventilatsiooniks. Kuna väljahingamine ei ole pingutatud ega pikendatud ei hinga inimene välja liigselt palju süsihappegaasi, mis on hüperventilatsiooni sündroomi põhjuseks.”
„Kuna enamik inimesi ei hinga teadlikult ega ühendatult enamuse osa ajast, siis ei saa nad oma hingamist ka enesetervendamiseks kasutada. Aga see mehhanism on siiski olemas, valmis ärkama ja rakenduma just siis kui inimene suudab endas ületada missiganes vastupanu temas on selle kasutamise osas. See just paistabki olevat keskne teema – põhjus miks me ei hinga ühtses ühendatud rütmis, nagu teevad rahulikus seisundis loomad või magavad inimesed, on see, et me hoiame kinni oma emotsionaalselt laetud reaktsioonidest ja me ei julge neid lahti lasta, mis on osa teadliku hingamise protsessist.”
Tõlkinud Melinda Maarjalill