Surfi, jooga ja vabastava hingamise laager “TÕSTA OMA TUJU”

Toimumisajad:

07-09.06.2024

02-04.08.2024

Täpsem info ja registreerimine https://surfmaster.ee/surf-jooga-hiiumaal/

Oled unistanud uuest hobist lohesurfi või tiivasurfi näol? Kui otsid põnevat ja väljakutset pakkuvat hobi vees, siis need spordialad võimaldavad sul avastada uusi seiklusi ja tunda end ühenduses loodusega.

Surfi, jooga ja vabastava hingamise laager täiskasvanutele toimub 2024 aasta suvel looduskaunis Ranna Surfikülas, Hiiumaal. Ranna Surfiküla on avatud lõuna ning lääne tuultele. Ürgne loodus, vaikus ja tõeline surfivibe iseloomustab surfiküla.

Surf, jooga ja vabastav hingamine on kehale ja hingele parimaks puhkuseks. Laager on ettevalmistatud selliselt, et kogeda piisavas koguses aktiivseid tegevusi, surfi ja vaimujõudu. Tutvume lähemalt lohesurf, tiivasurf ja aerusurfiga. Hommikuid alustame lõõgastava meditatsiooni ja joogaga, mis kannab meid terve päeva. Vabastava hingamise rännakud aitavad vabastada meid argipäeva pingetest ja loovad kohalolu ning puhastavaid mõtteid.

Surfame SUP-i laual päikeseloojangu poole ja naudime vaikust ning looduse sära. Õhtul lõdvestame lihaseid saunas viheldes. Õhtu lõpetame lõkke ääres taevatähti vaadates ja üksteisega vesteledes. Uued surfisõbrad ootavad Sind!

NB! Laagris osalemiseks ei ole nõutav eelnev surfikogemus.

Laagritasu sisaldab:

Surfikoolitust grupis teooriat ja praktikat vastavalt programmile.
Surfivarustuse renti, kalipsot ja päästevesti.
Joogatunde vastavalt kavale.
Vabastava hingamise sessioonid koos juhendamisega.
Toitlustus 3 x päevas vastavalt programmile.
Sauna ja Ranna Surfiküla muu inventari kasutamist.
Laagritasu ei sisalda:

Ööbimist (valikutes leiad endale sobiva)
Kavavälised tegevused

Laagri ajakava ja täpsem kirjeldus.

VABASTAVA HINGAMISE RÄNNAK (2x 1.5 tundi) “Vabastav hingamine on tänapäeva inimese jooga” Maha Avatar Babaji, India pühak.
Juhendaja Pille Tali

Vabastav hingamine on teadlikult ühendatud sügav hingamine, mille kaudu siseneb kehasse suures koguses eluenergiat ehk praanat. See on lihtne protsess, mille läbi suureneb füüsililine ja vaimne energiatase. See omakorda loob nii rakkudes, kui emotsionaalses ja mentaalses kehas loomuliku tervenduse. Vabastav hingamine on kiireim viis vabastada ennast teadlikest ja alateadlikest negatiivsetest mõtetest ja mälestustest ning nendega seotud allasurutud tunnetest, mis pärsivad sinu elu. Alateadlikult hoitud pinged ja blokeeringud teadvustuvad ja vabanevad. Vabastava hingamise protsessi käigus neutraliseeritakse minevikutraumad ja muudetakse negatiivsed mõttemustrid. Süveneb õnnetunne ja meelerahu, inimene väestub.

JOOGA RETRIIT (2 x 2 tundi) Šivananda jooga
Juhendaja Pille Tali

Sivananda jooga on iidsete ja traditsiooniliste joogaõpetuste liin, kus põhirõhk on energiakanalite avamisel ning puhastamisel läbi asendite ja hingamistehnikate praktiseerimise, mis on kombineeritud joogaliku elustiiliga. Tulemuseks on tervenemine nii füüsilisel kui vaimsel tasandil, viies praktiseerija kestva, sügava sisemise rahu ja õnnetundeni.

SUP-I KOOLITUS JA PÄIKESELOOJANGU MATK (1.5 tundi)
Juhendaja Risto Kõrgemägi

Aerusurfi koolitus on teoreetiline ja praktiline aerusurfi õpetus ning hea võimalus sportlikult aega veeta merel surfiga algust teha. Aerusurf ehk inglise keeles stand up paddle surf ( SUP ) või hoopis Hawaii keeles hoe he´e nalu, on Hawaii juurtega, ülemaailmselt kiiresti arenev spordiala. Aerusurf on alguse saanud lainesurfist, kui surfiinstruktorid oma õpilastest parema ülevaate saamiseks seisid püsti surfilaual. Päikeseloojangu SUP-i matk on nauditav aktiivne tegevus merel, kus aeg seisab ja vaim saab uue hingamise! Lauaga harjumiseks kulub tavaliselt 10-15 min. https://surfmaster.ee/aerusurfi-koolitus/

TIIVASURFI KOOLITUS (3 tundi)
Juhendaja Risto Kõrgemägi

Tiivasurf (wingsurf) on eelkõige lohesurfi ja purjelaua ning aerusurfi edasi arendus. Laual seistes hoiab surfar käes tiiba, mida tuul edasi kannab. Koolitus koosneb teooriast ja praktilised harjutused kaldal ja vees. Rohkem infot leiad tiivasurfi koolituse infost https://surfmaster.ee/wingsurf-koolitus-suvel/ Praktika läbiviimisel nõutav miinimum tuul alates 3 m/s.

LOHESURFI ALGKOOLITUS (3 tundi)
Juhendaja Risto Kõrgemägi

Lohesurfi algkoolitus pakub võimalust praktiseerida lohesurfi võlusid võimalikult efektiivselt ja turvaliselt. Tegemist on grupikoolitusega ja sisaldab teooria ja praktika tunde kaldal ja vees. Koolitusplaan on koostatud IKO standardeid silmas pidades. Grupikoolitusel läbitakse tase 1 ja tase 2. Rohkem infot leiad lohesurfi koolituse infost https://surfmaster.ee/lohesurf-koolitus/ Praktika läbiviimisel nõutav miinimum tuul alates 4-5 m/s.