Šivananda jooga algajate kursus

Kursus baseerub Šivananda joogal – õpid iidseid joogateadmisi ning praktikaid, mis on ehedal kujul tänapäeva toodud teeneka õpetaja svaami Šivananda poolt.

Algajate kursus on süsteemne õpe, mis annab Sulle hea ülevaate jooga teooriast ja praktikatest.

Kohtume viis korda, iga kogunemine kestab 2,5 h. Iga kursuse kohtumine koosneb lühikesest teooriaosast ning praktilisest osast.
Loengu osas räägime joogafilosoofiast, tervislikust toitumisest, meele vaigistamisest, meditatsioonist ja jooga nippidest igapäevase heaolu ning õnnetunde loomiseks.
Praktilises osas saad kõiki joogaharjutusi koos nende süvendatud õppega kohe ise sooritada. Harjutuste praktiseerimine on harjutuste sisu ja teoreetilise õppega põimitud.

Õpid:
– Jooga põhiasendeid, mis on enim keha ja meelt tervendavad jooga asendid
– Hingamise praktikaid
– Meditatsiooni
– Igas tunnis keskendume ka oskusele tõeliselt lõdvestuda

Kursuselt saad kaasa kirjalikud materjalid ning piisavalt infot oma koduse praktika väljakujundamiseks.

Kursusel arendad oskust lõdvestuda, keha muutub painduvamaks, tugevamaks ja meel muutub rahulikumaks ning Sinu keskendumisvõime paraneb.

Koolitus toimub Haabneemes, hubases Elujõusaalis, Kaluri tee 5.

16. veebruar kuni 16. märts, IGAL LAUPÄEVAL kell 16.00 – 18.30

Koolituse viib läbi, 7 aastase õpetamiskogemusega, rahvusvaheliselt sertifitseeritud Šivananda jooga õpetaja, Pille Tali.

Tasakaalupanus on 75 eurot.

Kui Sa ei ole kindel, et see kursus on Sinu jaoks, siis ole kena osale sellele eelnevalt avatud grupitunnis. Grupitunnid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18.00 – 19.30 Elujõusaalis. Ühe korra osalustasu on 10 eurot.
Peale kursust oled oodatud joogapraktikat ülaltoodud grupitundides jätkama.

Lisainfo saamiseks ja registreerimiseks helista 59045023 või kirjuta pilletali@gmail.com

Heiki ja Pille hingamiskontsert “Armastus”
Maagiline muusika – Triinu Taul

Oled oodatud sõbrapäevahõngulisele hingamiskontsertile
15. veebruaril kell 18.00 – 21.00, Taiji klubis, Tallinnas, Pärnu mnt 102, sissepääs E, II korrus

Õhtut viivad läbi ja hingamis-seanssi toetavad hingamisterapeudid Heiki Tomson ja Pille Tali.
Hingamiskontsert on veelgi turvalisem ja veelgi sisukam võimalus hingamispraktika viljelemiseks, kus sel korral kannab Sind muutunud teadvuse seisundis ja siserännakutes Triinu Tauli väemuusika.

Heiki lemmik armastuse kirjeldus on Piiblist – Pauluse 1. kiri korintlastele Kr 1 13: 4-8.
4 Armastus on pika meelega, armastus hellitab, ta ei ole kade, armastus ei kelgi ega hoople, 5 ta ei käitu näotult, ta ei otsi omakasu, ta ei ärritu. Ta ei jäta meelde paha, 6 tal ei ole rõõmu ülekohtust, aga ta rõõmustab tõe üle. 7 Ta lepib kõigega, ta usub kõike, ta loodab kõike, ta talub kõike. 8 Armastus ei hääbu kunagi.

Kuidas armastusele avaneda, toetab “Kursus Imetegudes” hingamistöö loomulikku toimet: Armastus ei ole õpetatav. Me saame eemaldada tõkked teelt teadlikkuse juurde armastuse kohalolekust, mis on kõigi loomulik pärandus.

Tule hinga ennast oma südamega üheks, eemaldades tõkked, mis seisavad Sinu kõige loomulikuma seisundi ees – süda avali täis armastust, usaldust ja heaolu.

Teadliku hingamise kohta loe lisa siit:
www.teadlikhingamine.ee ja vabastava hingamise kohta siit: http://pilletaliyoga.com/vabastav-hingamine/

Hingamisõhtule on oodatud kõik, oled oodatud ka oma päris esimest hingamisseanssi kogema!

Et kindlustada koht (ad) kontsertile anna oma tulekust varakult teada, sest kohtade arv saalis on piiratud.
Hingamiskontsertile saad registreerida, kirjutades Pillele; pilletali@gmail.com ja tasudes tasakaalupanuse EE511010220107488010 VALGUSE MAJAKAS OÜ

Osaluspanus: 30 eurot, kuni 31.01 – 25 eurot.
Kui Sul on kaaslane ja Sa soovid luua temaga tugevamat sidet, siis on suurepärane võimalus võtta ta endaga kaasa.
Osaluspanus paaridele: 50 eurot, kuni 31.01 – 40 eurot.

Tule mugavate riietega ja võta kaasa veepudel, joogamatt või matkamatt, pleed või magamiskott ning madal padi.

Sind toetavad:

Triinu Taul on ainulaadne laulja, muusik, pärimusmuusik. Triinu omab tugevat sidet oma juurte ja loodusega. Tema lauluhääl on kordumatu, selle kõlas peegeldub ürgsete loodusrahvaste teadvus ning müstilised dimensioonid. Triinu muusika on nagu killuke lopsakat ürgloodust. See on hetk, kus vaikib meel ja rahunevad mõtted, et leida end lähemal oma loomulikule olemusele ja olemisele. Helil on vägi.
Hingamiskontsertil kõlab Triinu poolt laul, kannel, parmupill, torupill, šamaanitrumm, põlisameeriklaste high spirit flööt, kalimba ja charango.

Heiki Tomson
Hingamise treener ja –terapeut. Praktiseerinud teadliku hingamist 2014 aastast. Läbinud Dan Brulé teadliku hingamise meisterlikkuse 4 astmelise koolituse ning õppinud Sami Mälkiä ja Sudir Tiwari juures pranayama hingamist. Saanud Body Awareness Institute´s Nisarga Eryk Dobosz´i käe all Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise teraapia väljaõppe. Heiki eesmärk on ühendada inimesed oma kõrgema potensiaaliga läbi teadliku hingamise praktikate ja kehatöö.

Pille Tali
Jooga juhendaja ja vabastava hingamise terapeut aastast 2012. Õppinud vabastava hingamise pioneeri Sondra Ray käe all Liberation Breathing tehnikat, mille õpingud on jätkunud läbi aastate ning on elukestvad hingamiskoolituste ja retriitidel osalemise ning nende korraldamise toel. Pille eesmärgiks on ühendada inimesed nende sisemise valgusega, kõrgema teadlikkusega, mille läbi tekib kestev sügav rahulolu ja õnnetunne.

Mathura 2007 “Inimene on rohi”

KES TAHAB

kuuseljakul
hobukastanite kohal

langevad tähed
sõnumid kirjutatud
külma kurdude sisse

vaata, su käed
on lahti, lahti nad
maalivad elu mööduvaid
hetki, kinniselu
keerduvaid käike

mägedelt noorus
ojadelt hoogsus
sipelgalt ramm

kes tahab kanda
maailma, peab kandma
ka omaenese südant